Průběh SZZ

Státní závěrečné zkoušky (SZZ) organizujeme třikrát v roce, a to v tzv. letním (květen/červen), podzimním (srpen/září) a zimním termínu (leden/únor). Pro účast na státní závěrečné zkoušce je nutné mít splněny veškeré studijní povinnosti a být v předstihu přihlášen na konkrétní termín SZZ na Informačním portálu Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické.

Harmonogram SZZ se s dostatečným předstihem uveřejňuje na stránkách KBE. V případě, že se někdo ze zapsaných studentů nedostaví, posune se plánovaný harmonogram dopředu. Místo konání SZZ je v místnosti T201. SZZ na KBE proběhnou 3. až  21. 6., přesný termín bude upřesněn 24. 4. (po uzavření zápisu na SZZ).

Přírodopis se zaměřením na vzdělávání

Studující v kombinaci Přírodopis maior začínají obhajobou bakalářské práce. Po desetiminutové prezentaci BP následuje čtení posudků oponenta a školitele, poté zodpovězení otázek oponenta a školitele a následuje diskuze s členy zkušební komise. V druhé části trvající 25 minut probíhá odborná rozprava, při které členové komise pokládají otázky z okruhů k SZZ uveřejněných na webu FP TUL. Otázky si studenti předem nelosují. Bezprostředně po zkoušce je student vyzván ke krátkému opuštění místnosti, zkušební komise se dohodne na hodnocení a poté sdělí výsledek.

Ti, kteří studují Přírodopis minor, absolvují odbornou rozpravu o délce 25 minut, při které členové komise pokládají otázky z okruhů k SZZ (viz výše).

Učitelství 2. stupně ZŠ – přírodopis

Průběh státní závěrečné zkoušky pro studující je popsán v PDF dokumentu.

Vyučující, se kterou můžete konzultovat přípravu učebních pomůcek: Ing. et Ing. Martina Sodomková

Vyučující, které můžete zaslat připravený plán výuky: Mgr. Martina Pražáková, Ph.D.

prof. Dr. Ing. Vilém Pavlů
Vedoucí katedry biologie a ekologie FP TUL

Zveřejněno: 23. 2. 2024. Doplněno: 7. 3. 2023 (Učitelství 2. stupně ZŠ).